Türkiye'de krediler 2018!

SSS

Kredisi çekmeyi mi düşünüyorsunuz? Krediler ile ilgili sorularınız için SSS bölümümüze bakmanızı öneririz.  

Kredisi çekmeli miyim?

Eğer acil olarak paraya ihtiyacınız varsa, örneğin, bir hizmet için beklenmedik bir fatura aldıysanız, ilk önce faturayı aldığınız kişi ile konuşun ve durumunuzu anlatın. Borcunuzu ödeme tarihini uzatabilirsiniz ya da uzun vadede taksitli ödemeyi önerebilirsiniz.  Eğer bunlar mümkün değilse maaş günü kredisi çekmeyi düşünebilirsiniz. Eğer sürekli borç sorununuz varsa kredisi çekmek durumu daha da kötü hale getirebilir. Finansal durumunuza her zaman çok dikkat edin.

Ne kadar ödeyeceğim?

Faiz oranları, farklı finans şirketlerine göre değişir. Tam bu noktada MoneyGuru24.com faydalı olacaktır, çünkü ihtiyaçlarınız için en etkin kredisi stratejisini bulmak için faiz oranlarını, şartları ve koşulları karşılaştırabilirsiniz.
Maaş günü kredisi sağlayan kuruluşun web sitesindeki satır aralarını Kredisi sağlayan kuruluşun web sitesindeki satır aralarını mutlaka kontrol etmelisiniz, ancak çoğu durumda idari ücretler ve gizli masraflar konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Bu yüzden ödemeleriniz konusunda dikkatli olun.

Nasıl kredisi alırım?

Kredisine başvurmak ve almak kolay bir prosedürdür. İnternet üzerinden bir başvuru formu doldurarak krediye başvurabilir. Kredi çekebilmek için 18 yaşın üstünde, düzenli aylık bir maaşla çalışıyor durumda ve bir banka hesabına sahip olmalısınız. Başvuru kolay olsa da kredisi almak için acele etmeyin. MoneyGuru24.com'daki bütün seçenekleri karşılaştırdıktan sonra en etkili bulduğunuz finansal kuruluşla ilgili bütün bilgileri, satır aralarını, hüküm ve şartları en ince ayrıntısına kadar dikkatlice okuyun.

Kredisini ödeyemezsem ne olur?

Ödemelerinizi aksatır ya da hiç ödeyemeyip kredi sürenizi uzatma konusunda anlaşmaya varamazsanız, büyük olasılıkla kredi aldığınız kuruluş, kredi referans puanınızı düşürecektir. Bu durum gelecekte kredi ve finansal kiralama (leasing) işlemlerinizi ya da diğer finansal hizmetleri almanızı zorlaştırabilir. Hiç ödeme yapılmayan ciddi durumlarda mahkemeye de gidilebilir. Bu durumda, mahkeme masrafları da borca eklenecektir. Kredi süresini uzatma, ödemeyi aksatma ya da ödeme yapmama durumundaki prensipleri hakkında daha fazla bilgi almak için kredi aldığınız kuruluşun internet sayfasını ziyaret ediniz.

We use cookies in order to provide you the best and most relevant experience and optimize our website functionality. Read more